,

Porządki w sołectwie przed świętami :) podziękowanie dla fundatora?…

Szanowni Mieszkańcy,

Jak co roku staramy się zadbać o czystość naszej miejscowości Grochowa-Pęchery.  Pomimo trudnej sytuacji w kraju są mieszkańcy, którzy jednak przyłączają się do pomocy m.in sprzątanie „śmieci” obok lasu, wzdłuż rowu, zakupieniem kwiatków i ich posadzenie przy krzyżu oraz Matki Boskiej w Grochowej, dbanie o krzyże w Pęcherach i posprzątanie skweru po wycince suchych drzew-oczywiście z zachowaniem wszelkich obostrzeń wydanych przez rząd.

Z powodu wirusa Koronawirusa są obostrzenia, które trzeba przestrzegać dla bezpieczeństwa swojego,rodziny i sąsiada itp. W związku z tym nie możemy się spotykać, organizować zebrań. W przypadku różnych spraw związanych z sołectwem, możemy się tylko kontaktować telefonicznie lub kontaktować się osobiście w odległości 1,5-2m.

Drodzy mieszkańcy chcę poinformować, że została „wyrzucona” lub skradziona figurka Matki Boskiej, która znajdowała się na środku krzyża. Wcześniejsza figurka była wielkości matki boskiej jak w Grochowej. Jest to sytuacja nie ciekawa, wybryk nie przemyślanej osoby, młodzieży….

Dziękuje mieszkańcom za zaangażowanie w prace społeczne: Pan Mirosław, Pan Leszek, Pan Dariusz, Pani Teresa, Pani Marianna, Pani Irena, Pani Joanna, Pani Renata, Pani Zofia, Pan Krzysztof.

Dobrym lekarstwem  w tym trudnym czasie jest pomoc drugiej osobie, pozytywna rozmowa, bądźmy życzliwi i starali zrozumieć drugą osobę  jak również „nie czekajmy na zaproszenie” do prac społecznych? Dobro wygrywa ze złem. Dziękuje ofiarodawcom za ufundowanie nowej figurki Matki Boskiej do krzyża w Grochowej.

 

 

 

Z wyrazami szacunku

Anna Marecka

Sołtys wsi Grochowa-Pęchery